كتابخانه كتابخانه .

كتابخانه

فتح خون؛ سيد مرتضي آويني

سيد مرتضي آويني ديگر نويسنده‌اي است كه روايتي خواندني با شناخت خوب از واقعه كربلا را ارايه كرده است. روايت داستان آويني در كتاب «فتح خون» كه از زبان يك راوي بي‌طرف روايت مي‌شود، به لحاظ ايجاد حس تعليق و گره زدن احساس مخاطب با عمق آنچه در زمين خشك كربلا مي‌گذرد مي‌توان در زمره بهترين‌هاي ادبيات عاشورايي ارزيابي كرد. اين كتاب كه تاكنون چندين چاپ را ترجمه كرده از آن جمله كار‌هايي است كه با مطالعه دقيق پيرامون روز عاشورا نوشته شده.

تحليل اهداف اباعبدالله‌الحسين (ع) و حركت ايشان از سوي مدينه به سمت كربلا و همچنين شرح و بيان وقايع و توصيف ماجرا‌هاي پيش آمده از رجب سال ۶۰ تا محرم سال ۶۱ هجري، يكي از هدف‌هاي كتاب است كه نويسنده به زيبايي تمام از عهده‌اش برآمده: «.. و تو،‌اي آنكه در سال شصت و يكم هجري هنوز در ذخاير تقدير نهفته بوده‌اي و اكنون، در اين دوران جاهليت ثاني و عصر توبه بشريت، پاي به سياره زمين نهاده‌اي، نوميد مشو كه تو را نيز عاشورايي است و كربلايي كه تشنه خون توست و انتظار مي‌كشد تا تو زنجير خاك از پاي اراده‌ات بگشايي و از خود و دلبستگي‌هايش هجرت كني و به كهف حصين لازمان و لامكان ولايت ملحق شوي و فراتر از زمان و مكان، خود را به قافله سال شصت و يكم هجري برساني و در ركاب امام عشق به شهادت رسي... ياران! شتاب كنيد، قافله در راه است.

مي‌گويند كه گناهكاران را نمي‌پذيرند؟ آري، گناهكاران را در اين قافله راهي نيست، اما پشيمانان را مي‌پذيرند. آدم نيز در اين قافله ملازم ركاب حسين است كه او سرسلسله خيل پشيمانان است و اگر نبود باب توبه‌اي كه خداوند با خون حسين ميان زمين و آسمان گشوده است، آدم نيز دهشت زده و رها شده و سرگردان، در اين برهوت گمگشتگي وا مي‌ماند.»


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۲:۵۶ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

پدر، عشق، پسر؛ سيد مهدي شجاعي

سيد مهدي شجاعي از آن جمله نويسندگاني است كه سابقه‌اي خوب در زمينه نوشتن داستان‌هاي مذهبي دارد. نويسنده‌اي كه با نوشتن كتاب «كشتي پهلو شكسته» پيشنهادي تازه براي چگونه نوشتن اين‌گونه داستان‌ها مطرح كرد. كتاب «پدر، عشق، پسر» كه با استقبال گرم مخاطبان مواجه شده و حدود ۴۰ تجديد انتشار را شاهد بوده، از آن جمله كتاب‌هايي است كه براي فهم هر چه بيشتر عمق داستان‌هاي عاشورايي بايد خوانده شود.

نكته جالب در اين داستان، روايت بخش‌هايي از روز عاشورا از زاويه ديد «عقاب» يعني اسب حضرت علي‌اكبر (ع) است. روايتي خوش ساخت كه خواننده را با داستان تا انتها همراه مي‌كند: «.. يادت هست ليلا! يكي از اين شب‌ها را كه گفتم: «به گمانم امام، دل از علي‌اكبر (ع) نكنده بود.» به ديگران مي‌گفت دل بكنيد و ر‌هايش كنيد، اما هنوز خودش دل نكنده بود! اگر علي‌اكبر (ع) اين همه وقت تا مرز شهادت رفت و بازگشت، اگر از علي‌اكبر (ع) به قاعده دو انسان خون رفت و همچنان ايستاده ماند، همه از سر همين پيوندي بود كه هنوز از دو سمت نگسسته بود.

پدر نه، امام زمان دل به كسي بسته باشد و او بتواند از حيطه زمين بگريزد؟! نمي‌شود و اين بود كه نمي‌شد و... حالا اين دو مي‌خواستند از هم دل بكنند. امام براي التيام خاطر علي‌اكبر (ع) جمله‌اي گفت؛ جمله‌اي كه علي‌اكبر (ع) را به اين دل كندن ترغيب كند يا لااقل به او در اين دل كندن تحمل ببخشد: «به زودي من نيز به شما مي‌پيوندم.» آبي بر آتش! انگار هر دو قدري آرام گرفتند.»


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۲:۲۵ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

كتاب گريمويرز اعظم (The Grand Grimoire

در اين قسمت به ترسناك‌ترين و موثرترين كتاب‌هاي نفرين‌شده‌اي رسيديم كه هيچ كسي حتي علاقه ندارد درباره آن صحبت كند. كتاب «گريمويرز اعظم» كه با نام «جادونامه اعظم» نيز شناخته مي‌شود، در قرن شانزدهم ميلادي توسط فردي نوشته شده كه جسم‌اش در اختيار شيطان گذاشته بود. به همين دليل نيز گاهي اوقات اين كتاب با نام «انجيل شيطان» (The Gospel of Satan)، نيز خطاب مي‌شود.

در اين كتاب به شيطاني‌ترين چيز‌هايي كه فكرش را بكنيد اشاره شده است و آموزش‌هايي براي احضار شياطين قدرتمند و زنده‌كردن مردگان را در آن سراغ داريم. كاملاً پيدا است كه مطالعه چنين كتاب شيطاني براي خواننده‌هاي آن ارزان تمام نمي‌شود و گفته مي‌شود هر كسي كه اين كتاب را بخواند، بايد روح‌اش را تقديم شيطان كند.

تمامي اين موارد دست به دست هم داده اند تا با يكي از خطرناك‌ترين كتاب‌هاي دنيا سروكار داشته باشيم و گفته مي‌شود كتاب «جادونامه اعظم» توسط واتيكان از دسترس عموم دور نگه داشته شده است و در حال حاضر اين كتاب در بايگاني مخفي واتيكان قرار داد تا دست احد الناسي به آن نرسد.

در مجموع بايد گفت كاري به راست و دروغ بودن چنين كتاب‌هايي نداريم، اما اميدواريم چشم نازنين شما هرگز به خط اين كتاب‌ها نيافتد و به‌جاي مطالعه كتاب‌هايي كه از تاريكي و سياهي مي‌گويند، كتاب‌هايي روشنگرانه مطالعه نماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۸:۳۷ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

شعر جهنم تومينو (Tomino’s Hell

«جهنم تومينو»، شعري نفرين‌شده است كه شاعري ژاپني با نام» يوموتا اينوهيكو»، آنرا نوشته و اين شعر اولين بار در سال ۱۹۱۹ در كتابي با نام «قلب همانند سنگي غلطان است» (The Heart is Like a Rolling Stone)، به چاپ رسيد.

مضمون اين شعر به پسري با نام «تومينو» اشاره مي‌كند كه رنج و عذاب زيادي را براي مرگ پدر و خواهرانش تحمل مي‌كند. در اين شعر درد‌ها و مصيبت‌هاي شاعر آن هم نمود دارد و به همين دليل نيز گفته مي‌شود مضمون غم‌بار اين شعر، آن را به نفريني ابدي تبديل كرده است.

در افسانه‌ها گفته مي‌شود كسي كه شعر «جهنم تومينو» را با صداي بلند بخواند، بدون شك گرفتار سرنوشت شومي خواهد شد و احتمال دارد كه بميرد. روح اين فرد نيز نفرين مي‌شود و به قعر جهنم فرستاده مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۸:۰۲ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

كتاب سويگا (The Book of Soyga

اين كتاب در‌واقع يك مقاله بلند به زبان لاتين درباره اهريمن‌شناسي است و تاريخ نگارش آن به اوايل قرن شانزدهم ميلادي باز مي‌گردد. جالب است بدانيد تنها دو نسخه از كتاب «سويگا» موجود است كه يكي از اين نسخه‌ها را پژوهشگري با نام «جان دي» (John Dee)، در اختيار داشت و تمام عمرش را به رمزگشايي اين كتاب اختصاص داد.

«جان دي» در‌واقع مهم‌ترين كسي بود كه مشخص كرد اين كتاب لبريز از نفرين و طلسم است و به آيين‌هاي شيطاني اشاره مي‌كند. او با اختصاص تمام عمرش به رمزگشايي اين كتاب موفق شد تا قسمت‌هاي آخر را به‌خوبي رمزگشايي كند، اما هركاري كرد نتوانست از نوشته‌هاي عجيب ۳۶ صفحه آخر كتاب «سويگا» سر در بياورد و به همين دليل نيز «يوريل» (Archangel Uriel)، يكي از فرشته‌هاي مقرب» را احضار كرد و از او براي ترجمه صفحه‌هاي آخر اين كتاب كمك گرفت.

«يوريل» به «جان دي» توضيح مي‌دهد كه ايجاد اين كتاب به دوراني كه انسان از بهشت رانده شد باز مي‌گردد و تنها كسي كه قادر به رمزگشايي تمام قسمت‌هاي كتاب «سويگا» است، فرشته‌اي با نام «ميكائيل»، (Archangel Michael) است و سرنوشت شومي در انتظار كساني است كه قصد رمزگشايي قسمت‌هاي آخر كتاب «سويگا» را دارند. اين كتاب در نهايت رمزگشايي نشد و گفته مي‌شود كسي كه ۳۶ صفحه پاياني آن را رمزگشايي كند در عرض دو سال و نيم از دنيا خواهد رفت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۷:۳۲ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

كتاب قانون‌نامه گيگاس (The Codex Gigas

با كتابي بسيار حجيم و قطور طرف هستيم كه به «انجيل شيطان» (the Devil’s Bible)، نيز معروف است و تاريخ نگارش آن به قرن دوازدهم ميلادي باز مي‌گردد. جالب است بدانيد وقتي گفتيم كتاب «قانون‌نامه گيگاس» يك كتاب بسيار حجيم و سنگين است، شوخي نكرديم و اين كتاب چيزي حدود ۷۴ كيلوگرم وزن دارد!

نويسنده‌هاي اين كتاب به لحاظ وِرد‌هاي ترسناك، دست‌ِ نويسنده‌هاي مطرحي مانند استيون كينگ را از پشت بسته اند و با كتابي طرف هستيم كه بوي مرگ مي‌دهد. جالب اينجاست كه ظاهراً كتاب «قانون‌نامه گيگاس»، توسط كشيشي نوشته شده كه سوگند مقدسش را زير پا گذاشته بود.

اين كشيش مورد تنبيه واقع مي‌شود و بدنش را ميان جرز ديوار مي‌گذارند، اما يك شب قبل از مرگ، كشيش مرتد تمام دانش شيطاني كه داشت را به رشته تحرير در مي‌آورد و از آنجايي كه كاملاً مشخص است كتابي ۷۴ كيلويي، در عرض يك شب نگاشته نشده است. كشيش كه فقط يك شب براي نگارش كتاب وقت داشت و روز بعد قرار بود اعدام شود، براي نگارش از «لوسيفِر» (Lucifer)، شيطان اعظم، كمك مي‌گيرد و در ازاي كمك، روحش را به شيطان مي‌فروشد.

يه همين دليل گفته مي‌شود كه قسمت‌هاي پاياني كتاب «قانون‌نامه گيگاس» توسط شيطان نگاشته شده و با كتابي طرف هستيم كه سرشار از مراسم و آيين‌هاي شيطاني و تصاوير عجيب و غريب و ترسناك است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۷:۰۵ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

كتاب كليد كوچكتر سليمان (The Lesser Key of Solomon

اين كتاب كه با نام «كلاويكولا سالومونيس رِجيس» (Clavicula Salomonis Regis)، نيز شناخته مي‌شود، مجموعه‌اي از وِرد‌ها و طلسم‌هاي شيطاني را دربر دارد. نويسنده‌هاي اصلي كتاب «كليد كوچكتر سليمان» تاكنون ناشناس باقي‌مانده‌اند و گفته مي‌شود كه تاريخ نگارش اين كتاب به قرن هفدم ميلادي باز مي‌گردد.

چندين قسمت از كتاب «كليد كوچكتر سليمان» به احضار ارواح اختصاص داده شده است و قسمت‌هايي از اين كتاب نيز به آموزش‌هايي براي تسلط بر شياطين و واداركردن آن‌ها به انجام كارها، مربوط مي‌شود. نيايش‌هاي شيطاني و نفرين‌هاي زيادي را نيز در متن باستاني و قديمي اين كتاب شاهد هستيم.

جالب اينجاست كه در كتاب «كليد كوچكتر سليمان» با يك آموزش كامل و جامع از كار‌هاي شيطاني و فوق‌بشري سروكار داريم كه در كنار احضار ارواح و شياطين، قسمت‌هايي از اين كتاب به آموزش‌هايي براي نامرئي شدن و پيدا كردن اجسام گم شده اشاره دارد. ساخت معجون عشق، و درست كردن دارو‌هايي كه با خوراندن آن‌ها به فرد، كار‌هايي كه به او گفته مي‌شود را انجام دهد نيز از ديگر قسمت‌هاي كتاب «كليد كوچكتر سليمان» است.

به اين ترتيب كاملاً مشخص است كه با كتاب نفرين‌شده‌اي طرف هستيم كه با كسي شوخي ندارد و اگر كسي يك نسخه از آن را در كتابخوانه‌اش داشته باشد، بدون شك سرنوشت خوبي نخواهد داشت. جالب است بدانيد افرادي كه پيش از اين، نسخه‌اي از كتاب «كليد كوچكتر سليمان» را در اختيار داشتند، اتفاق‌هاي عجيب و غريب زيادي را شاهد بوده اند. بعضي از اين افراد مدعي هستند كه صفحه‌هاي كتاب، خود‌به‌خود ورق مي‌خورد و عده‌اي ديگر از معلق ماندن اين كتاب در هوا خبر داده‌اند. صدا‌هاي ترسناك و سايه‌هاي وحشتناك نيز از ديگر موارد غيرطبيعي است كه به سراغ دارندگان اين كتاب رفته است.

خوشبختانه روش ساده‌اي براي از بين بردن طلسم اين كتاب وجود دارد و گفته مي‌شود مالك كتاب «كليد كوچكتر سليمان» براي اينكه از شر نفرين ابدي آن خلاص شود بايد حتماً كتاب را بسوزاند و خاكستر آن را به بهترين شكل ممكن نابود نمايد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۶:۳۴ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

دست‌نوشته‌هاي وُينيخ (The Voynich Manuscript

تاريخ نگارش اين دست‌نوشته‌ها به اوايل دهه پانزدهم ميلادي باز مي‌گردد و اين كتاب به‌عنوان يكي از رمزآلودترين كتاب‌هاي دنيا شناخته مي‌شود. گفته مي‌شود رمزنگاري اين كتاب به‌اندازه‌اي دشوار است كه به‌عنوان قله اورست رمزنگاران معروف شده است. دست‌نوشته‌هاي وُينيخ، حدود ۲۴۰ صفحه دارد و كاملاً به زبان عجيب و غريب و غيرقابل فهمي نوشته شده است. از طرف ديگر در اين كتاب با تصاوير ترسناك زيادي هم طرف هستيم.

اولين مالك اين كتاب، كيمياگري با نام «جورج بارِش»، (Georg Baresch)، بود. جالب اينجاست كه حتي روح «جورج» از اينكه اين كتاب چگونه از كتابخوانه‌اش سر در آورده بود باخبر نشد و به ناگاه اين كتاب را در ميان كتاب‌هايش يافت. پس از «جورج بارش»، «دست‌نوشته‌هاي وُينيخ»، بين چندين امپراتور و اشراف‌زاده دست‌به‌دست شد.

تئوري‌هاي مختلفي در خصوص اين دست‌نوشته‌ها وجود دارد و عده زيادي بر اين باور هستند كه اين دست‌نوشته‌ها، توسط موجودات فضايي و بيگانه‌ها به زمين آورده شده است و نفرين مرگباري گريبان رمزگشاي اين دست‌نوشته‌ها را خواهد گرفت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۶:۰۲ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

كتاب «گريمويرز بدون‌عنوان» (Untitled Grimoires

در سال ۲۰۱۳، يك كتاب‌فروش ناشناس، دو جلد كتاب دستنويس بسيار مرموز را با قيمت گزاف ۱۳،۸۶۵ دلار به‌فروش رساند. پس از اينكه معامله به پايان رسيد، فروشنده به خريدار تأكيد كرد كه با دستنوشته‌هاي مرموزي طرف است كه اگر به آن‌ها اعتقاد نداشته باشد، سرنوشت شوم و نفرين مرگباري به سراغش خواهد آمد.

جالب است بدانيد عبارت «گريمويرز»، (Grimoires)، به‌عنوان كتاب وِرد‌هاي جادوگران قديم شناخته مي‌شود و در باور‌هاي گذشته، اين كتاب بايد حتماً به همراه جادوگري كه آن را نوشته بود سوزانده مي‌شد. كتابي كه از آن صحبت مي‌كنيم در‌واقع مجموعه‌اي از دست‌نوشته‌هايي است كه توسط يكي از كاهن‌هاي زن فرقه «ويكا» (Wicca)، با نام «پرسيفون آدرساستيا ايرين»، (Persephone Adrastea Eirene) در اوايل دهه ۱۹۶۰ ميلادي به‌نگارش درآمده است.

از قرار معلوم «ايرين» محفل جادوگري خاص خودش را داشت و افرادي كه در منطقه او زندگي مي‌كردند ترجيح مي‌دادند با «ايرين»، در ارتباط نباشند. در اين دو كتاب به وِرد‌ها و طلسم‌هايي اشاره شده كه مادر «ايرين» آن‌ها را استفاده مي‌كرد. از طرف ديگر اطلاعات زياد و آموزش‌هايي نيز در اين كتاب‌ها براي احضار ارواح، شياطين و ديگر موجودات غيرطبيعي نيز وجود دارد و در قسمت‌هايي از اين دست‌نوشته‌ها به نحوه اجراي جن‌گيري اشاره شده است.

از آنجايي كه از دست‌نوشته‌هايي صحبت مي‌كنيم كه به دهه ۱۹۶۰ ميلادي باز مي‌گردند، احتمال زنده‌بودن «ايرين» وجود دارد، اما خبري از زنده يا مرده‌بودن او در دست نيست. در ابتداي اين دست‌نوشته‌ها، به خواننده اكيدا اخطار داده مي‌شود كه مطالعه اين نوشته‌ها ممنوع است و اگر شروع به خواندن ادامه دست‌نوشته‌ها كنيد، مجازات سختي در انتظار شما خواهد بود. با اين حساب مشخص نيست كسي كه اين دست‌نوشته‌ها را خريداري كرده است در حال حاضر در چه شرايطي به‌سر مي‌برد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۵:۱۷ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)

كتاب جادوي مقدس آبرامِلين ساحر (The Book of the Sacred Magic of Abramelin the Mage)

با كتابي سه‌قسمتي طرف هستيم كه «براملين ساحر» در قرن پانزدهم ميلادي، آن را براي پسرش «لامِك» (Lamech)، نوشته است. اين كتاب در سال ۱۹۰۰ ميلادي به انگليسي برگردان شد و به‌سرعت به يكي از نفرين‌شده‌ترين كتاب‌هاي تاريخ تبديل گرديد.

«آبراملين ساحر» بر اين باور بود كه هر انسان، يك شيطان منحصر‌به‌فرد را در درون خودش دارد و در مراحل مختلف اين كتاب، خواننده آيين‌هايي را براي تحت‌كنترل درآوردن شيطان درون خودش، فرا مي‌گيرد. آموزه‌هاي اين كتاب خواننده را قادر مي‌سازد تا با كمك علايم مرموز و وِرد‌هاي جادويي، كار‌هاي فوق‌طبيعي انجام دهد.

نكته‌هاي ترسناك اين كتاب به همين‌جا ختم نمي‌شود و از قرار معلوم كسي كه نسخه‌اي از كتاب «جادوي مقدس آبراملين ساحر» داشته باشد، گرفتار شياطين مي‌شود و اقبال‌خوش از او روي مي‌گرداند و در نهايت به كام مرگ فرستاده مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۴:۴۸ توسط:كتابدار موضوع: نظرات (0)